Достапни линкови

Бишкек: Средба на привремениот претседател на Киргистан со претседавачот на ОБСЕ


Привремениот претседател и премиер на Киргистан Курманбек Бакиев денеска во Бишкек се состана со претседавачот на ОБСЕ Димитриј Рупел. Бакиев ветил продолжување на реформите во Киргистан. Во посета на Бишкек се и високи претставници на Украина и на Грузија со цел да му помогнат на новото раководство во стабилизирањето на политичката ситуација во земјата.
XS
SM
MD
LG