Достапни линкови

Загреб: Посета на премиерот Владо Бучковски


Премиерите на Хрватска и Македонија Иво Санадер и Владо Бучковски денеска во Загреб го отвораат хрватско македонскиот бизнис форум. Бучковски за време на посетата ќе се биде примен и од претседателот Стипе Месиќ. Бучковски синоќа се сретна со Виолета Бошковска сопругата на поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошковски, кого Хашкиот Трибунал го товари за воени злосторства во Љуботен за време на конфликтот во 1991 година. Бучковски ја информирал Бошковска за намерите на владата финансиски да ја подржи одбрана на Љубе Бочковски.
XS
SM
MD
LG