Достапни линкови

Белград: Посета на Сорен Јесен Петерсен


Шефот на мисијата на УНМИК Сорен Јесен Петерсен денеска ја продолжува официјалната посета на Белград. Во рамки на посетата тој ќе оствари средба со претседателот на Србија Борис Тадиќ, премиерот Воислав Коштуница, како и претседателот на координативниот центар за Косово и Метохија Небојша Човиќ. Петерсен на институтот за меѓународна политика и економија во Белград ќе одржи предавање на тема „Обединетите Нации и косовскиот проблем“.
XS
SM
MD
LG