Достапни линкови

Ватикан: Папата Јован Павле Втори не ја предводеше прославата на Великден


Папата Јован Павле втори не ја предводеше мисата на денешната прослава на католичкиот велигден. Тој поради операција на грлото за прв пат не ја предводеше велигденската миса. Тој се појави пред верниците, но не можеше да зборува. Илјадници католици во базиликата Свети Петар во Рим ја следеа традиционалната миса која ја предводеше кардиналот Анџело Содано.
XS
SM
MD
LG