Достапни линкови

Приштина: Потпишан договор за обновување на српските манастири


Косовската влада и Српската православна црква се договорија да почнат со обнивување на српските манастири уништени во мартовските анти српски насилства во 2004-тата година. УНКИК соопшти дека меморандумот е потпишан од Патријархот на СПЦ Павле и министерот за култура во Приштина Астрид Харакија.
XS
SM
MD
LG