Достапни линкови

Ирска: Вработените во пабовите задоволни од забраната за пушење


Најголем дел од вработените во пабовите во Ирска велат дека се чувствуваат подобро, поради скоро едногодишната забрана за пушење во баровите во таа земја. Според истражувањето, 87 насто од вработените во пабовите мислат дека забраната го подобрила нивното здравје, а 68 велат дека помалку кашлаат. Ирска е првата земја во светот што воведе забрана за пушење во пабови.
XS
SM
MD
LG