Достапни линкови

Свет: Католичките верници го започнуваат прославувањето на велигденските празници


Католичките верници денеска го започнуваат прославувањето на велигденските празници. За прв пат откако е на чело на римо-католичката црква, папата Јован Павле Втори, нема да присуствува на церемониите во Ватикан, пради здравствени проблеми.
XS
SM
MD
LG