Достапни линкови

Багдад: 11 ирачки полицајци загинале во експлозија на автомобил бомба


11 ирачки полицајци загинале од експлозија на автомобил бомба во градот Рамади, соопштија американските сили. Во нападот врз еден контролен пункт, загинал и напаѓачот. Во меѓувреме, во Багдад во еден автомобил биле пронајдени 5 убиени жени, кои работеле во воена база во тој град.
XS
SM
MD
LG