Достапни линкови

Мадрид: Запленети 2,5 милиони евра фалсификувани банкноти


Шпанската полиција заплени два ипол милиона евра во фалсификувани банкноти. Стануцва збор за најголема заплената сума лажни евра од нивното воведување пред три години. Во акцијата биле уапсени и дваесет и седум луѓе.
XS
SM
MD
LG