Достапни линкови

Багдад: Убиени 80 ирачки бунтовници


Ирачката полиција, со поддршка на американските сили, убила осумдесет бунтовници северно од Багдад, соопштено е денеска во Центарот за воена координација на американско ирачките сили. Битката траеле седумнаесет часа во близина на езерото Тартар, се наведува во соопштението, во кое се додава дека притоа загинале и дванаесет ирачки полицајци.
XS
SM
MD
LG