Достапни линкови

Париз: Продолжуваат преговорите ЕУ - Иран


Претставници од Франција, Британија и Германија денеска во Париз ги продолжуваат конслутациите претставници на иранската влада со цел да се убедат дека Техеран не развива нуклеарно оружје. Овие три европски земји соопштија дека ако не бидат сигурни во тоа, тогаш ќе го поддржат американскиот план иранското нукеларно прашање да се најде во Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG