Достапни линкови

Алжир: Завршува дводневниот самит на арапската лига


Арапската лига денеска, како што е најавено, треба да го заврши дводневниот самит во Алжир со официјална понуда до Израел дека ако се повлече во неговите граници од илјада деветстотини шеесет и седмата година Лигата ќе ги нормализа односите со таа земја. Ваквата понуда, според извори во израелската влада, е неприфатлив.
XS
SM
MD
LG