Достапни линкови

Авганистан: Воздушни напади на авганистанко – пакистанската граница


Американската војска соопшти дека нејзини авиони извршиле напади на авганистанско пакистанската граница при што биле убиени петмина милитанти. Операцијата била изведена откако бунтовниците истрарале десетина гранати врз две американски бази во провинцијата Хост.
XS
SM
MD
LG