Достапни линкови

Приштина: Косовскиот парламент избира нов премиер


Собранието на Косово денеска ќе гласа за нов премиер, а кандидат за таа функција е Бајрам Косуми од Алијансата за иднината на Косово. Агенциите јавуваат дека владејачката коалиција има доволно гласови во парламентот да го избере Косуми уште во првиот круг од гласањето.
XS
SM
MD
LG