Достапни линкови

Алжир: Дводневен состанок на арапската лига


Во Алжир денеска почнува дводневен состанок на арапската лига. Според најавите, самитот ќе се занимава со мировниот процес на Блискиот исток, состојбата во Ирак и политичките реформи во арапскиот свет, а ќе се разговара и за предлогот на Јордан за подобрување на односите со Израел. На самитот ќе присуствува и генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG