Достапни линкови

Брисел: Средба Солана - Коштуница


Високиот претставник на Европската Унија за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана, денеска во Брисел ќе се сретне со српскиот премиер Војислав Коштуница за да разговараат за односите меѓу ЕУ и Србија, особено за нејзиниот напредок во соработката со Хашкиот трибунал и состојбата на Косово.
XS
SM
MD
LG