Достапни линкови

Ерусалим: Тулкарем предаден под палестинска безбедносна контрола


Портпаролот на израелската војска изјави дека Израел го предал градот Тулкарем на западниот брег под палестинска безбедносна контрола. Тоа е втор од петте града што Израел вети дека ќе ги предаде под палестинска безбедносна контрола на самитот во Шарм ел Шеик.
XS
SM
MD
LG