Достапни линкови

Буенос Аирес: Посета на американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска ја започнува неговата турнеја низ јужна Америка со посетата на Аргентина. Тема на разговорите со неговиот аргентински колега Хозе Пампуро ќе бидат Хаити и учеството на аргентинските трупи како дел од безбедносните сили на Обединетите Нации. Во рамките на турнејата Рамсфелд ќе ги посети и Бразил и Гватемала.
XS
SM
MD
LG