Достапни линкови

Киев: Заедничка посета на Украина на шефовите на дипломатиите на Германија и Полска


Шефовите на дипломатиите на Германија и на Полска Јошка Фишер и Адам Ротфелд денеска заеднички ќе престојуваат во посета на Украина. Се очекува двајцата дипломати да им понудат помош на украинските лидери во спроведувањето на реформите во таа земја.
XS
SM
MD
LG