Достапни линкови

Багдад: Ирак и Јордан ги повлекоа своите претставници


Ирак и Јордан меѓусебно ги повлекаа своите претставници во другата земја по обвинувањата на Багдад дека Јордан не презема сериозни мерки за спречување на влезот на милитантите во Ирак. До ова обвинување дојде по новинските извештаи во кои се наведува дека самоубиствениот напад во Хила во кој загинаа сто дваесет и пет ирачани го извел јораднски државјанин.
XS
SM
MD
LG