Достапни линкови

Пекинг: Рајс против предлогот на ЕУ за продавање оружје на Кина


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс уште еднаш се изјасни против предлогот на Европската Унија за продавање оружје на Кина. Рајс која денеска престојува во Пекинг оцени дека ваквата трговија ќе ја наруши воената рамнотежа во Азија. Со посетата на Кина Кондолиза Рајс ја заврши својата прва азиска турнеја откако стана државен секретар.
XS
SM
MD
LG