Достапни линкови

Авганистан: Денеска точен датум на парламентарните избори


Авганистански официјални претставници се очекува да го соопштат точниот датум за одржување на парламентарните избори денеска. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека изборите ќе се одржат во септември.
XS
SM
MD
LG