Достапни линкови

Токио: Земјотрес, најмалку еден загинат, стотици повредени


Најмалку една постара жена загина, а 250 се повредени во силниот земјотрес што го погоди југот на Јапонија. Епицентарот на земјотресот со јачина од седум степени според Рихтеровата скала бил во океанот, на 70 километри од малиот остров Кјуши.
XS
SM
MD
LG