Достапни линкови

Пакистан: Тест на нуклеарна ракета со дострел од две илјади километри


Армијата на Пакистан денеска соопшти дека тестирала нова нуклаерна ракета со дострел од 2 илјади километри за што е известена Индија која е регионален нуклеарен ривал на Пакистан. Пакистанскиот претседател Первез Мушараф кој присуствувал на тестот изјави дека има намера да ја зголеми нуклеарната способност на Пакистан.
XS
SM
MD
LG