Достапни линкови

Токио: Продолжува азиската турнеја на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс пристигна во Токио, последната етапа на нејзината азиска турнеја. Се очекува на средбите со јапонските лидери да стане збор за начините како Северна Кореа да се убеди да се врати на шестпартитните разговори за нуклераната програма.
XS
SM
MD
LG