Достапни линкови

Филипини: Хоспитализирани 48 лица поради труење со храна


48 деца и родители се хоспитализирани на северот на Филипините поради труење со храна. Сите јаделе шпагети и имаат абдоменални болки. Ова е втор случај си труење од храна на Филипните. Мината неела умреа 27 деца а 100 други се разболеа по јадење контаминирана храна со пестициди.
XS
SM
MD
LG