Достапни линкови

Њујорк: Нов рекорд на цената на нафтата


Цената на нафтата на берзата во Њујорк достигна нов рекорд од 56,46 долари за барел. До зголемувањето дојде и покрај одлуката на ОПЕК да го зголеми дневното производство за 500 илјади барели односно на 27,5 милиони барели дневно.
XS
SM
MD
LG