Достапни линкови

Ерихон: Повлекување на израелските сили


Израелските сили денеска се повлекоа од градот Ерихон на Западниот Брег и контролата на безбедноста им ја предадоа на палестинските сили. Израелски и палестински претставници за безбедност синоќа разговараа за координација на примо-предавањето.
XS
SM
MD
LG