Достапни линкови

Анкара: Бучковски очекува предавање на останатите четири случаи од Хашкиот трибунал


Македонскиот премиер Владо Бучковски изрази очекување дека останатите четири случаи од Хашкиот трибунал во врска со воени злосторства во Македонија да му бидат предадени на македонското судство. Бучковски, кој е во посета на Турција, изјавил за МИА дека Владата, како и досега ќе соработува со Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG