Достапни линкови

Њу Делхи: Започнува азијската турнеја на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс со денешните разговори во Њу Делхи ја започнува неколкудневната турнеја по азиските земји. Американските власти даваат малку детали за турнејата, објаснувајќи го тоа поради безбедносни причини. Освен Индија, Рајс би требало да ги посети и Пакистан, Авганистан, Јапонија, Јужна Кореа и Кина.
XS
SM
MD
LG