Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица повредени во експлозија


Најмалку четири луѓе биле повредени во денешната експлозија во близина на една џамија во северниот дел на Багдад. Во овој град денеска биле затворени двата главни моста, како превентива пред утрешното прво заседание на Ирачкото собрание. На оваа седница треба да се расправа за создавањето нова ирачка влада.
XS
SM
MD
LG