Достапни линкови

Турција: 11 лица повредени во силем земјотрес


Во силниот земјотрес што денеска ја погоди источна Турција биле повредени единаест лица, а била предзвикана и материјлна штета. Земјотресот што ја погоди провинцијата Бингол бил со сила од пет запирка девет степени според Рихтеровата скала. Потрес со сличен интезитет го погоди Бингол и во саботата при што шеснаесет лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG