Достапни линкови

Бејрут: Големи анти сириски протести


Денеска во Бејрут се очекуваат големи анти сириски протести, еден месец од убиството на поранешниот либански претседател Рафик Харири. Вчера линбанскиот Хизболах организираше големи просириски демонстрации во јушниот дел на Либан. Инаку, во текот на викендов специјалниот пратеник на Обединетите Нации Терје Роед Ларсен водеше разговори со либански и сириски официјални претставници околу спроведување на повлекувањето на четиринаесетте илјади сириски војници од Либан.
XS
SM
MD
LG