Достапни линкови

Западен Брег: Разговори Анан - Абас


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска на Западниот Брег разговара со палестинскиот лидер Махмуд Абас. Во вчерашните разговори со израелскиот премиер Ариел Шарон оцени дека е задоволен од развојот на ситуацијата на Блискиот Исток што овозможува обновување на напорите за постигнување траен мир меѓу израелците и палестинците.
XS
SM
MD
LG