Достапни линкови

Истанбул: Босфорот затворен поради потонување на брод


Турските власти синоќа мораа да го затворат Босфорскиот теснец поради потонувањето на брод што носел природен гас само два километри од Истанбул. Членовите на екипажот биле безбедно пренесени на копно, а се стравувало од експлозија на танкерите со гас.
XS
SM
MD
LG