Достапни линкови

Киргистан: Втор круг од парламентарните избори


Изборните набљудувачи јавуваат за низок одзив во првите часови од гласањето од вториот круг на парламентарните избори, што денеска се одржува во Киргистан. Втор круг се одржува во 40 области во Киргистан, а во првиот круг беа пополнети само 31 место од 75-те места во парламентот. Според официјалните преставници, трет круг ќе биде потребен ако одзивот во некои од областите е под 50 насто.
XS
SM
MD
LG