Достапни линкови

Таџикистан: Втор круг од парламентарните избори


Денеска во Таџикистан се одржува втор круг од парламентартните избори. Според официјални претставници до 12 часот по локално време, одзивот е доволен за валидност на вториот круг. Во првиот круг, што се одржа на 27 февруари, беа пополнети 60 од 63 места во парламентот, а 75 насто поддршка доби партијата на актуелниот претседател Имомали Ракмонов.
XS
SM
MD
LG