Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник и двајца работници загинаа во Ирак


Еден американски војник загина во напад во градот Мосул во северен Ирак. Бунтовниците во последните месеци изведуваат дневни напади врз американските сили и ирачките сојузници во овој град. Денеска, американската амбасада соопшти и дека двајца американски работници биле убиени, а еден повреден јужно од Багдад.
XS
SM
MD
LG