Достапни линкови

Бејрут: Специјалниот пратеник на ОН на средба со либанската влада


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации Тере Роед Ларсен денеска се среќава со претставници на либанската влада која се соочува со уште едни анти сиријски демонстрации денеска. Тој вчера на средбата со сирискиот претседател Башар Ал Асад доби уверување за целосно повлекување на сиријските трупи од од Либан. Според Ларсен, повеќе детали за точниот распоред на повлекувањето ќе му бидат презентирани на Генералниот секретар на ОН Кофи Анан, неделава, во Њујорк.
XS
SM
MD
LG