Достапни линкови

Техеран: Иран ќе продолжи со нуклеарната програма за мирољубиви цели


Иранското минитерство за надворешни работи соопшти дека Иран ќе продолжи со својата нуклеарна програма за мирољубиви цели и покрај притисоците и понудените повластици од Соединетите Држави и од Европската Унија. Соединетите Држави најавија дека ќе го подржат Иран во напорите за членство во Светската Трговска Организација доколку се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG