Достапни линкови

Њујорк: Поранешниот американски претседател Бил Клинтон повторно опериран


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, вчера беше опериран во болница во Њујорк за да се исправи проблемот со неговиот „бај – пас“ на срцето. Според канцеларијата на Клинтон операцијата била успешна и тој се одмора. Се очекува тој да остане во болница три до десет дена по двочасовната операција.
XS
SM
MD
LG