Достапни линкови

Мадрид: Двегодишнина од терористичкиот напад на железничката станица


Денеска во Мадрид се одбележува двегодишнината од трагичниот терористички напад на железничката станица. Во нападот загинаа 191 лице, а 1900 беа повредени. По тој повод, во Шпанија денеска е прогласен ден на жалост, а во Брисел, НАТО ќе ги постави знамињата на половина копје и ќе им оддаде почит на жртвите со едноминутно молчење.
XS
SM
MD
LG