Достапни линкови

Париз: Денеска генерален штрајк


Во Франција денеска се одржува генерален штрајк, кој го организираат главните синдикати во знак на протест против владината економска политика. Во 50-тина француски градови јавниот транспорт е речиси запрен, а од аеродромот Орли во Париз се откажани над 70 насто од летовите.
XS
SM
MD
LG