Достапни линкови

Тбилиси: Грузија ќе ја повика Русија да ги повлече воените бази од земјата


Грузискиот парламент се очекува денеска да усвои резолуција со која ќе ја повика Русија да ги повлече своите воени бази од Грузија. Според предлог резолуцијата, владите на Грузија и на Русија до први мај годинава треба да постигнат договор за динамиката на повлекувањето.
XS
SM
MD
LG