Достапни линкови

Белград: Средба на делегации на Косово и Србија за судбината на исчезнатите и киднапирани лица


Во Белград утре ке бидат одржани разговори меѓу делегации на Косово и Србија за судбината на исчезнатите и киднапирани лица во воените судири од 1998 до крајот на 2000. Косовската делегација ке ја предводи Раџип Зеколи, а во неа е и преставникот на УНМИК, Том Манахан, а на чело на српската делегација е претседателот на одборот за Косово во Собранието на Србија Вељко Одаловиќ.
XS
SM
MD
LG