Достапни линкови

Мадрид: Петмина полицајци загинаа во сообраќајна несреќа


Пет шпански полицајци ангажирани во обезбедување на конференцијата за тероризам во Мадрид загинаа во сообраќајна несреќа. Камион управуван од романски возач удри во 4 полициски возила кои биле поставени како блокадата - контролно место поради конференцијата.
XS
SM
MD
LG