Достапни линкови

Мадрид: Конференција за тероризмот


Причините за тероризмот и начините за негово редуцирање ќе бидат во фокусот на конференцијата која од денеска до петок се одржува во Мадрид една година по терористичкиот напад на 11 Март во кој загинаа 191 лице. На Конференција ќе учествуваат генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан, шефови на држави и влади и 180 експерти од 50 земји во светот.
XS
SM
MD
LG