Достапни линкови

Загреб: Посета на иранскиот претседател Мухамед Катами


Иранскиот претседател Мухамед Катами од денеска е во дводневна посета на Хрватска. Предвидените разговори со претседателот Стипе Месиќ и со премиерот Иво Санадер, пред се, ќе бидат фокусиран врз билатералната економска соработка. Катами утре ќе ја посети и Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG