Достапни линкови

Дамаск: Разговори на сирискиот и либанскиот претседал за повлекувањето на сириските трупи


Либанскиот претседател Емил Лахуд денеска во Дамаск разговараше со претседателот на Сирија Башар Асад за повлекувањето на сириските трупи од Либан. Асад предложи план за повлекување на околу 14-те илјади сириски војници од Либан во две фази.
XS
SM
MD
LG