Достапни линкови

Вашингтон: На средината на април, средба Буш - Шарон


Премиерот Ариел Шарон кон средината на април во Вашингтон ке се сретне со американскиот претседател Џорџ Буш. Како што јавуваат агенциите двајцата лидери ке разговараат за израелскиот план за повлекување од појасот газа, како и за мировниот процес мегу израел и администрацијата на палестинските власти.
XS
SM
MD
LG